Ekip

Gebelik ve doğum, doğanın belki de en büyük mucizeleri. Kadınlar insan neslinin devamı için gebe kalmak ve doğurmak zorunda. Bu kutsal çaba yıllar sonra hayat kalitesini önemli ölçüde bozan hastalıklara zemin hazırlamakta.


Her on kadından biri organ sarkması, her beş kadından biri de idrar kaçırma nedeni ile yaşam boyu en az bir kez tedavi edilmektedir. Sayısını bilmediğimiz milyonlarca kadın ise tedaviye ulaşamamaktadır.


Ekipte yer alan doktorlarımız yıllardır bu hastalıklardan muzdarip yüzlerce vaka ile karşılaşıyor. Hastalarının doğru ve güvenilir bir tedaviye ulaşmaları için çalışıyor. Elde ettikleri mesleki tecrübe ve bilgi birikimi Soranus’un kaynaklarından biri. Bu bilgiler farklı disiplinlerde uzmanlaşmış ekip için eşsiz bir çalışma alanı. Yenilikçi, kolay ulaşılabilir ve etkin tedaviler bulmaya odaklandık. Pelvik taban problemleri gibi karmaşık sorunlara basit çözümler arıyoruz. Böylece tedaviye erişemeyen pek çok kadının da hayat kalitesini yükseltmek istiyoruz.


Soranus AR-GE ekibimiz ile “yenilikçi minimal invaziv” çözümler üzerinde sürekli çalışıyoruz. KOSGEB’den destek alarak geliştirdiğimiz bir projemizi şimdi de AB Horizon EIC 2020 fonu alarak hayata geçiriyoruz. Sağlık alanında bu desteği Türkiye’ye getiren ilk girişim olmak, yeni fikirler bulmak için bizi motive ediyor. Ürünlerimizin kadın sağlığına olduğu kadar ülke ekonomisi için de önemli olduğunu düşünüyoruz.


Ekip olarak, bir detayın yaşam kalitesini ve tedavi sürecini nasıl değiştirebileceğini defalarca deneyimledik.  Amacımız milyonlarca kadının yaşam kalitesini arttırmak. Yenilikçi çözümler üretmek.


Bunun, insanlığın kadınlara borcu olduğuna inanıyoruz.

Mete Ergenoğlu

Mete Ergenoğlu

Klinik çalışma tasarımı ve yürütülmesi konusundaki birikimimi projelerimizde kullanmak için sabırsızlanıyorum…...
Özgün Germiyan

Özgün Germiyan

Çocukluk hayalim “beyaz önlüklü bilim adamı” olmaktı. Laboratuvarımda insanlık için değerler üretmek, buluşlar yapmak istiyordum. ...
Servet Çelik

Servet Çelik

Anatomi laboratuvarında geçirdiğimiz saatler sonunda, karmaşık sorunlar karşısında ürettiğimiz çözümler için “Bu sadece bizim aklımıza gelmiş olamaz” diyoruz....