Ayşe Kardelen Acar

Ayşe Kardelen Acar

2016 yılında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldum. Dokuz Eylül Üniversitesi yüksek lisans eğitimim boyunca pelvik taban sağlığına yönelik girişimlerin sahadaki ihtiyacı, bu alanın çok yönlülüğü ve gelişmeye açık oluşu hep dikkatimi çeken bir konu olmuştur. Bu nedenle pelvik taban rehabilitasyonu konusunda çeşitli yurt içi ve yurt dışı kurslara katıldım. Manuel terapi, klinik pilates-yoga, müzik terapi ve davranışsal terapi eğitimlerini tamamladım. Doktora eğitim sürecimde de bu alana yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyorum.

Meslek hayatıma başladığım ilk günden itibaren bilimin güncel ve dinamik yapısı sayesinde ihtiyaca yönelik sürekli değişen tedavi yaklaşımları uygulamalarında sürdürülebilirlik ve karşılıklı fayda sağlayabilmek adına rehabilitasyon sürecini çeşitlendirmenin farkındalığı ve öneminin bilincindeyim.

Kendini, daha etkili bir tedaviyle toplumu sağlığa kavuşturmaya adamış bir fizyoterapist olarak, bireyin sahip olduğu maksimum hareket ve fonksiyonelliğini korumasının son derece önemli olduğuna inanıyorum. Multidisipliner yaklaşımla hastaların, özellikle kadınların sosyal hayata katılımını ve yaşam kalitesini artırmak için tedavilerinde kolay uygulanabilir ve ulaşılabilir inovatif yol haritaları hazırlamak için Soranus ekibine katıldım.

Soranus ekibinin bir parçası olarak büyümek ve gelişmek devamlılığı ile bilimin ışığında yeni çözümler üretecek olmanın heyecanını yaşıyorum. Pelvik Tabanı fark etmeye hazır kadınlara Soranus’la fark yaratmak için sabırsızlanıyorum…

Soranus Ar-Ge A.S
Erzene Mh. Ankara Cd. No: 172/67
Izmir, Turkey
[email protected]