Avrupa Birliği

Stres Üriner İnkontinans (SUI), idrar istemsiz sızıntı atıfta, izolasyon, depresyon ve çalışma ve sosyal yaşamda sınırlamalar, özellikle egzersiz ve boş zaman aktiviteleri neden olabilir hastaları için utanç neden olan bir hastalıktır. VACS-D’miz, sadece sağlık hizmetlerinin maliyetlerini düşürmekle birlikte, aynı zamanda dünya nüfus yaşı arttıkça yaşam kalitesini de artıracak ağrısız ve uzun süreli bir çözüm sunarak mevcut tedavi uygulamalarını bozacaktır. VACS-D, dünyanın herhangi bir yerindeki nüfusun -kadınların- büyük bir kısmına yardımcı olur. Kadın sağlığı sadece kendileri için değil, aynı zamanda bir sonraki nesil yükseltmek gibi annelik sürekli kalite değil.

Bu bir patent bekleyen yeni bir cihazdır (PCT/tr2019/050048) onlar yaş olarak daha iyi yaşamlarını değiştirme gücüne sahip kadınlarda SUI tedavisi için cihaz. VACS-D, 1965 ve 2000’de optimum yaklaşım olarak kabul edilen iki cerrahi yöntemin dezavantajlarını ortadan kaldırırken avantajları korumaktadır. Cihaz cerrahların vajina üzerinden en az invaziv bir şekilde, sadece tek bir kesi ile ve yapay bir implanta (örgü) ihtiyaç duymadan, bunun yerine doğal doku onarımına güvenerek ameliyat yapmalarını sağlar. 2008 yılında FDA’nın bu mesh kullanımına karşı tavsiyede bulunan raporlarının ardından, 2018 yılında İngiltere’de ve ABD’de mesh kullanımı askıya alınmıştır. VACS-D, kadınlarda idrar kaçırma tedavisinde tercih edilen yöntem haline gelecek yeni bir cerrahi yaklaşımı kolaylaştırıyor.

Multidisipliner ekibimiz hem abdominal kolposüspansiyon hem de midüretral sling operasyonlarında üriner inkontinans cerrahisi nde kapsamlı klinik ve cerrahi deneyime sahiptir. 2018 yılında kurucu, jinekolog ve kadın doğum uzmanı Doç. Prof. Dr. Özgür Yeniel, yeni bir cerrahi yaklaşıma ihtiyaç duyulduğunu fark ederek multidisipliner bir ekip kurdu.

Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: Horizon 2020 / Soranus

Soranus Ar-Ge A.S
Erzene Mh. Ankara Cd. No: 172/67
Izmir, Turkey
[email protected]